MENU
Spotkanie podsumowywujące projekt

W dniu 10.12.2009 odbyło się spotkanie podsumowywujące projekt systemowy "Posnosząc swoje kwalifikacje zwiększasz swoje możliwości na rynku pracy", który realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Strumieniu ze środków EFS. W ramach projektu zrealizowane zostały kursy dla 32 uczestników: 1. Mała gastronomia, 2. Florystyka, 3. Kasa fiskalna, 4. Obsługa wózka widłowego, 5. Prawo jazdy kat. B Na spotkaniu uczestnicy otrzymali zaświadczenia oraz certyfikaty potwierdzające uzyskane nowych kwalifikacji, które wręczyła Pani Burmistrz Anna Grygierek.

Spotkanie podsumowywujące projekt

W dniu 10.12.2009 r. o godz. 15.30 w restauracji "Nova" w Strumieniu odbędzie się spotkanie podsumowujące projekt pn.:

"Podnosząc swoje kwalifikacje zwiększasz swoje możliwości na rynku pracy"

współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Serdecznie uczestników projektu ZAPRASZAMY !

Wycieczka do Inwałdu

W dniu 15.10.2009 r.  została zorganizowana przez MOPS w Strumieniu wycieczka dla 30 osób biorących udział  w projekcie systemowym „Podnosząc swoje kwalifikacje zwiększasz swoje możliwości na rynku pracy” finansowanym ze środków UE. Wyjazd miał miejsce z pod budynku Ratusza o godzinie 7 rano. Celem podróży było zwiedzenie Targów Florystycznych w Tychach oraz  Parku Miniatur w Inwałdzie. Do Tychów uczestnicy dotarli około godz. 8, na miejscu mieli możliwość pooglądać najnowsze odmiany kwiatów jesiennych oraz zobaczyć jakie kompozycje kwiatowe oraz wieńce są proponowane przez producentów na Święto Zmarłych. Następnie mieszkańcy naszej gminy udali się w podróż do Inwałdu. Zwiedzenie Parku miało na celu ukazanie uczestnikom i ich rodzinom jak w trój wymiarze wyglądają najsłynniejsze zabytki Polski i świata. Miniatury wiernie odwzorowywały szczegóły oryginałów, dodatkowo każdemu modelowi towarzyszył dokładny opis, z którego oglądający mogli dowiedzieć się wielu interesujących faktów.  Wycieczkowicze zobaczyli m.in. Mur Chiński, Watykan czy Sukiennice Krakowskie. Po części edukacyjnej nadszedł czas na część rozrywkową wycieczki. Grupa udała się do Bielska – Białej do „Figloparku”. Dzieci miały do dyspozycji jedną godzinę zabaw na zjeżdżalniach czy w basenie wypełnionym piłeczkami. Dla starszych dzieci przeznaczone były różnego rodzaju gry zręcznościowe. W tym samym czasie dorośli mieli czas na wypicie herbaty i omówienie wrażeń ze zwiedzania Parku Miniatur. Wycieczka zakończyła się obiadem dla wszystkich uczestników ponadto w  trakcie całej wycieczki uczestnicy mieli zapewnione napoje i drobny poczęstunek.

Projekt systemowy na półmetku!

W piątek tj. 07.08.2009r. w restauracji NOVA w Strumieniu, spotkali się uczestnicy projektu systemowego „Podnosząc swoje kwalifikacje zwiększasz swoje możliwości na ryku pracy”, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strumieniu, który jest realizatorem działań systemowych w ramach POKL, a także przedstawiciele władz samorządowych: Pani Burmistrz Anna Grygierek oraz Zastępca Burmistrza Pan Roman Greń. Zrealizowaliśmy już dwa szkolenia. Panie uczestniczące w zajęciach florystycznych, ukończyły kursy i otrzymały certyfikaty. Również pani biorąca udział w zajęciach „Kucharz” zakończyła już swoje zajęcia i otrzymała stosowne zaświadczenie wraz z europejskim świadectwem potwierdzenia umiejętności zawodowych. Pamiątkowe dyplomy oraz zaświadczenia zawodowe wręczyła beneficjentom ostatecznym Pani Burmistrz Anna Grygierek, która wraz z Panią Mariolą Florek – kierownikiem MOPS w Strumieniu oraz Zastępcą Burmistrza Romanem Greniem, otrzymała bukiety z rąk uczestników, w ramach podziękowania za zorganizowanie i realizację szkoleń. Dodatkową atrakcją była obecność najmłodszych mieszkańców naszej gminy, którzy wraz z rodzicami wzięli udział w wyjeździe zorganizowanym do Bałtowa, gdzie pociechy naszych kursantów aktywnie brały udział w specjalnych warsztatach paleontologicznych. Dzieci otrzymały certyfikaty paleontologiczne, które wraz z przygotowanymi upominkami – wręczyły im Pani Burmistrz oraz koordynator projektu Pani Joanna Malerz. Po uroczystym obiedzie w czasie, którego Pani Burmistrz przedstawiła uczestnikom historie powstania Bałtowa, koordynator projektu podziękowała serdecznie wszystkim obecnym za przybycie i wyraziła nadzieję, że dalsza realizacja projektu przebiegnie równie sprawnie jak do tej pory. Do zobaczenia w grudniu kiedy również się spotkamy i podsumowujemy cały projekt!.

Spotkanie podsumowujące I realizację projektu EFS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Strumieniu uprzejmie zawiadamia, iż dnia 07.08.2009r. w restauracji NOVA w Strumieniu, odbędzie się spotkanie podsumowujące realizację I etapu projektu systemowego EFS „Podnosząc swoje kwalifikacje zwiększasz swoje możliwości na ryku pracy”. Beneficjenci ostateczni zostaną powiadomieni listownie o godzinie rozpoczęcia spotkania. W imprezie integrującej wezmą również udział przedstawiciele władz samorządowych. Serdecznie zapraszamy!

Projekt EFS
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przystąpił do realizacji projektu pt:

"Podnosząc swoje kwalifikacje zwiększasz swoje możliwości na rynku pracy"

W dniu 28.05.2009 r. (czwartek) odbędą się ostatnie zajęcia teoretyczne z kursu prawo jazdy o godz. 16.00
W dniu 29.05.2009 r (piątek) o godz. 16.30 odbędzie się egzamin wewnętrzny z części teoretycznej. Obecność obowiązkowa!!!!!!!!!!!!!!

Kurs na wózki widłowe rozpocznie się pod koniec lipca.
Harmonogram na kursy: obsługa kasy fiskalnej oraz na wózki widłowe dopiero zostaną ogłoszone.
Więcej informacji w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Strumieniu.

Informacje:
Wycieczka do Bałtowa! /2009-07-13/
W dniu 08.07.2009 r. została zorganizowana przez MOPS w Strumieniu wycieczka dla 43 osób biorących udział w projekcie systemowym "Podnosząc swoje kwalifikacje zwiększasz swoje możliwości na rynku pracy" współfinansowanym ze środków UE. Wyjazd miał miejsce spod budynku Ratusza o godzinie 5 rano. Mimo tak wczesnej pory wszystkim dopisywały humory. Celem podróży było zwiedzenie JURAPARKU W Bałtowie w woj. Świętokrzyskim. Uczestnicy do celu dotarli około godziny jedenastej. Zaraz po wejściu na teren parku dzieci udały się na warsztaty plastyczne w czasie których farbami przygotowywały sobie pamiątkowe figurki dinozaurów. Następnie z rodzicami udały się na zwiedzanie Parku Dinozaurów w którym wystawiane są naturalnej wielkości figury dinozaurów rożnych rodzajów. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zainteresowani ekspozycją. Po obejrzeniu dinozaurów uczestnicy udali się na obiad. Następnie autentycznymi amerykańskimi autobusami szkolnymi wycieczka udała się na "safari" po Zwierzyńcu Bałtowskim gdzie nie wychodząc z autobusu mogła podziwiać kilkuset reprezentantów fauny kilku kontynentów min. wielbłądy i strusie a także w innej części zwierzyńca zamknięte w odgrodzonych wybiegach egzotyczne ptaki , małpy i drapieżniki. Następnie uczestnicy udali się na w wykład na temat skamieniałości, ich powstawania oraz wydobywania. Mali uczestnicy wyjazdu którzy poprawnie odpowiedzieli na zadane przez prowadzącego pytanie otrzymywali nagrodę w skamieniałego organizmu. Pobyt mieszkańców gminy Strumień w Bałtowie zakończył czterokilometrowy spływ rzeką Kamienną. Uczestnicy powrócili zmęczeni ale zadowoleni i niecierpliwie oczekujący kolejnej wycieczki.
Kapitał ludzki - Narodowa Strategia Spójności

Europejski Fundusz Społczeny
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Strumieniu, ul. Rynek 4, Strumień 43-246, tel.: (033) 8570-182
Godziny otwarcia: poniedziałek - wtorek 07:00 - 15.00, środa 7.00 - 17.00, czwartek-piątek 8.00 - 15.00
Komentarze, pytania dotyczące pracy MOPS-u? Wyślij nam email: mops@um.strumien.pl